Prihlásiť sa

Blog

Latest News
Roháče

Roháče

Roháče sa právom považujú za najkrajšiu časť Západných Tatier. Rozložitú Roháčsku dolinu lemuje veniec krásnych končiarov, ktorým „kraľuje“ majestátny Baníkov. Ostrý Roháč a Volovec sú zasa roháčskymi „princami“. Vytvárajú nerozlučnú dvojicu štíhlych skalných vrchov na hlavnom hrebeni. Podobajú sa na čertove rohy a azda aj preto dostali toto výstižné pomenovanie.

Obľúbenou trasou v Roháčoch je aj chodník vedúci okolo Roháčskych plies a k Roháčskemu vodopádu.

Turisti radi vystupujú do Smutného sedla (1 965 m), ktoré sa nachádza na hlavnom hrebeni Západných Tatier. Prvým štítom hlavného roháčskeho hrebeňa na východ od Smutného sedla je Plačlivé (2 126 m). Spolu s neďalekým Ostrým Roháčom (2 084 m) tvorí charakteristickú siluetu nielen rovnomenných Roháčov, ale aj Západných Tatier.

Tretím vrchom roháčskeho trojvršia je Volovec (2 063 m), ktorého masív sa rozkladá na slovensko-poľskej hranici. Je to z väčšej časti hôľny vrch, z ktorého je najkrajší výhľad v celých Západných Tatrách. Obľúbenou trasou v Roháčoch je aj chodník vedúci okolo Roháčskych plies a k Roháčskemu vodopádu.

Náročná turistika – Hrebeňová túra – kratšia – Ťatliakova chata – Sedlo Zábrať – Rákoň – Volovec – Ostrý Roháč – Plačlivé – Smutné sedlo – Ťatliakova chata

– dlhšia – Sivý Vrch – Brestová – Salatín – Spálená – Pachoľa, Baníkov – Hrubá kopa – Tri kopy – Plačlivé – Ostrý Roháč – Volovec – Rákoň – Lúčna – Zadná látaná – Zverovka

Priemerná obtiažnosť – Výstup na vrcholy – Rákoň, Brestová

Rodiny s deťmi – Vodopád, Ťatliakova chata, Látaná dolina

Related Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *